Miejsce:
online / Siedlce
ul. Świętojańska 7
Kategoria
Kadry/płace Prawo
Typ:
Szkolenie
Tryb:
stacjonarne / online
Termin rozpoczęcia:
21.06.2023
Godzina rozpoczęcia:
09:00
Koniec zapisów:
21.06.2023
Wykładowca:
Kędziora Jacek

Opłata – zajęcia w trybie stacjonarnym:
430,00 zł - cena podstawowa
408,50 zł - cena dla członków Stowarzyszenia
Opłata – zajęcia w trybie on-line:

Program

Wykładowca: Jacek Kędziora – specjalista ds. kadr, adwokat

Program kursu (8 godzin wykładowych):
  1. Praca zdalna
    • Definicja pracy zdalnej – praca zdalna całkowicie lub częściowo (hybrydowo)
    • Czy praca zdalna dotyczy jedynie pracowników administracyjno-biurowych?
    • Praca zdalna jako rozwiązanie zbiorowe (dla poszczególnych grup pracowników) a praca zdalna powierzana w trybie indywidualnym
    • Zasady powierzania pracy zdalnej w trybie indywidualnym (porozumienie stron, polecenie pracodawcy, wniosek pracownika)
    • Dokumentacja wdrażająca pracę zdalną – przykładowe wzory dokumentów
    • Kontrola pracownika wykonującego pracę zdalną
    • Zapewnienie warunków BHP i wypadek przy pracy zdalnej
    • Zwrot kosztów towarzyszących wykonywaniu pracy zdalnej
    • Ryzyka związane z niewłaściwym ustaleniem wysokości zwrotu kosztów towarzyszących pracy zdalnej
  2. Nowe obowiązki informacyjne pracodawcy
    • Nowa informacja o warunkach zatrudnienia – rewolucyjne zmiany, treść, terminy, forma przekazania pracownikowi, czy aktualizować informację przekazaną osobom, które zatrudniono w poprzednim stanie prawnym
    • Informacja o warunkach zatrudnienia pracowników delegowanych do pracy na okres przekraczający 4 tygodni poza teren Polski
    • Jak aktualizować ten dokument?
    • Inne obowiązki informacyjne wykraczające poza zakres tzw. informacji dodatkowej o warunkach zatrudnienia pracownika np. obowiązek poinformowania o procedurze awansu.
  3. Umowa o pracę w świetle nowych przepisów
    • Nowości w zakresie umowy na okres próbny
    • Czy zmianie ulegają zasady rozwiązywania umów terminowych?
    • Równoległe dodatkowe zatrudnienie – czy pracodawca będzie mógł w tym zakresie ograniczać pracownika?
    • Jaki ma to wpływ na zakaz konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy?
  4. Urlop rodzicielski w świetle zmian Kodeksu pracy oraz dyrektywy work-life balance
    • Nowy wymiar urlopu rodzicielskiego?
    • Jak wygląda tryb wnioskowania o ten urlop?
    • Jakie terminy proponuje ustawodawca?
    • Wykorzystywanie urlopu w częściach i łączenie urlopu z pracą – czy to możliwe?
    • Przepisy przejściowe
  5. Nowe zasady dotyczące urlopu ojcowskiego
    • Komu przysługuje urlop ojcowski?
    • Termin na wykorzystanie urlopu – jak wyglądają nowe zasady i co stanowią przepisy przejściowe?
    • Wymiar urlopu
    • Forma wniosku
  6. Urlop opiekuńczy – nowość w Kodeksie pracy
    • Cel urlopu
    • Komu przysługuje?
    • Jaki jest wymiar tego urlopu?
    • Na jakich zasadach pracownik może skorzystać z tego uprawnienia?
    • Urlop w świadectwie pracy
  7. Zwolnienie z powodu siły wyższej
    • Jakie są przesłanki ubiegania się o to zwolnienie od pracy?
    • Wymiar tego zwolnienia
    • Jak wnioskować? – tryb, termin i forma
    • Czy pracodawca musi uwzględnić wniosek
    • Co z wynagrodzeniem za czas tego zwolnienia?
    • Nowe zwolnienie w świadectwie pracy
  8. Elastyczna organizacja czasu pracy
    • Czym jest elastyczna organizacja pracy?
    • Kogo dotyczy?
    • W jaki sposób pracownik może ubiegać się o to uprawnienie?
    • Czy pracodawca jest zobowiązany uwzględnić wniosek?
  9. Ochrona trwałości stosunku pracy w kontekście korzystania z uprawnień rodzicielskich
    • Komu przysługuje szczególna ochrona przed zwolnieniem?
    • Nowe granice czasowe tej ochrony
    • Dopuszczenie do pracy po zakończeniu urlopów związanych z rodzicielstwem?
  10. Nowy wzór świadectwa pracy
  11. Nowości w zakresie dokumentacji pracowniczej
  12. Kontrola na obecność oraz środków działających podobnie do alkoholu
    • Jaki jest zakres kontroli i kogo dotyczy?
    • Kontrola prewencyjna a kontrola przeprowadzana w razie uzasadnionego podejrzenia co do stanu pracownika
    • Jak wdrożyć kontrolę, aby dowody pozyskane w jej wyniku były legalne?
    • Jak przeprowadzać kontrolę?
    • Jakie czynności podjąć w następstwie wyniku wskazującego na zawartość alkoholu lub substancji działających podobnie do alkoholu?
    • Kontrola osób wykonujących pracę na innej podstawie niż stosunek pracy ( umowy cywilnoprawne w tym B2B)
    • Przykładowa dokumentacja
  13. Wybrane bieżące zagadnienia z zakresu prawa pracy, w tym wybrane zagadnienia związane z powołaniem pracownika do służby wojskowej w świetle ustawy o obronie Ojczyzny
  14. Odpowiedzi na pytania Uczestników szkolenia

Dodatkowe informacje

Szkolenie hybrydowe
Udział możliwy w formie stacjonarnej lub on-line.
Wybór formy szkolenia w chwili zapisu.

Szkolenie stacjonarne.
Cena obejmuje: udział w kursie, autorskie materiały szkoleniowe, serwis kawowy.
Zajęcia odbywać się będą w Oddziale SKwP w Siedlcach w godzinach 9:00 – 16:00.

Szkolenie on-line.
Uczestnictwo w szkoleniu on-line wymaga wcześniejszej opłaty.
Przed szkoleniem otrzymają Państwo:
  • dostęp do spotkania video z wykładowcą za pośrednictwem programu/aplikacji Microsoft Teams.
  • materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

Szkolenie trwa 8 godzin wykładowych i składa się z sesji video z wykładowcą:

  • Sesja video I 9.00 – 10.30
  • Sesja video II 10.45 – 12.15
  • Sesja video III 12.45 – 14.15
  • Sesja video IV 14.30 – 16.00
Wymagania techniczne
  • komputer z kamerą i głośnikiem,
  • stabilny dostęp do Internetu
Masz konto - zaloguj się
Przypomnij hasło
Forma uczestnictwa
Świętojańska 7
08-110 Siedlce

tel. 25 633 36 54

biuro.siedlce@skp-ow.com.pl

PKO BP 19 1020 1042 0000 8202 0350 8827